Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget skall äga och förvalta fastigheter och bedriva därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 2 251 | 2 313 | 2 936 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 740 | -406 | 2 086 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 14 | -1 544 | 1 015 |
| Årets resultat (tkr) | -535 | -978 | -897 |
| Summa tillgångar (tkr) | 20 107 | 21 188 | 21 766 |
| Antal anställda |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 2 251 | 2 313 | 2 936 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 740 | -406 | 2 086 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 14 | -1 544 | 1 015 |
| Årets resultat (tkr) | -535 | -978 | -897 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 9 919 | 10 327 | 10 735 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 10 188 | 10 861 | 11 031 |
| Tillgångar (tkr) | 20 107 | 21 188 | 21 766 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 51 | 50 | 111 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 17 252 | ||
| Kortfristiga skulder (tkr) | 20 057 | 21 138 | 4 402 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 20 107 | 21 188 | 21 766 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | |||
| Omsättning per anställd (tkr) | |||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 32.9% | -17.6% | 71.0% |
| Soliditet | 0.3% | 0.2% | 0.5% |
| Kassalikviditet | 50.8% | 51.4% | 250.6% |
Tingsvalvet Närlunda 1:205 AB ingår i en koncern med 61 bolag. Moderbolag är RetailFast Holding AB och koncernmoderbolag är Tingsvalvet Fastighets AB (publ). Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Bolaget skall äga och förvalta fastigheter och bedriva därmed förenlig verksamhet.